Zodpovědné půjčování peněz

Půjčujte si zodpovědně

Vzít si půjčku zní pro spoustu lidí lákavě a zajímavě. Existuje mnoho příjemných věcí, které si jinak než s půjčkou nemůžeme dovolit, ale opravdu je potřebujeme? Půjčka má své opodstatnění, ale pouze v některých případech. Než si vezmete půjčku, na chvíli se zamyslete a zhodnoťte svou stávající situaci a pomyslete na situaci budoucí. Budete schopni řádně a včas splácet? Nezhorší se Vaše situace? Potřebuji věci, které si pořídím za půjčené peníze?

Většinou zjistíme, že lepším plánováním svých výdajů a vedením si měsíčního rozpočtu zvládneme řídit své osobní finance mnohem lépe a přestaneme utrácet za nesmysly. Překvapivým zjištěním pak může být skutečnost, že půjčku nepotřebujeme.

Když už půjčku, tak zodpovědně

Když po řádném uvážení dospějete k rozhodnutí vzít si půjčku, pamatujte na několik zásadních doporučení, které by jste měli brát v potaz. Jako základní pravidlo můžeme stanovit nutnost pořádně si přečíst vše co budete podepisovat. Dále věnujte pozornost pečlivému výběru poskytovatele půjčky. Preferujte banky a velké známé nebankovní společnosti.

Vyhýbejte se pochybným malým a neznámým společnostem slibujících hory doly. Porovnávejte si půjčky podle parametru RPSN - čím nižší RPSN, tím lépe. Udává jak je půjčka drahá a zahrnuje v sobě vše co zaplatíte na poplatcích kromě úroků. Splácejte řádně a včas. Pokud víte, že budete mít problém, informujte o něm svého poskytovatele. A na závěr, půjčku se snažte splatit co nejdříve.

Vloženo: 23. 5. 20143

© 2024 www.pujcky-bez-registru-a-solusu.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejsme poskytovatelem půjček. Provozovatel

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informace zde uvedené nemusí být aktuální.