Regsitry dlužníků

Registr dlužníků

Registr dlužníků neboli úvěrový registr je instituce, která eviduje informace o dlužnících, zejména pak údaje o tom, jak splácejí své závazky. Na našem trhu působí bankovní i nebankovní registry v závislosti na tom, kdo je provozuje a k jakému účelu jsou zřízeny. Do bankovních nahlíží banky, do nebankovních pak nebankovní poskytovatelé půjček a další zakládající členové těchto registrů.

Registr SOLUS

Jedním ze stěžejních registrů je SOLUS. Název tvoří zkratku, která znamená Sdružení na Ochranu Leasingu a Uvěrů Spotřebitelům. Solus byl založen roku 1991 s cílem snížit rizika ztráty při poskytování finančních služeb. Poskytovatelé těchto služeb chtějí půjčovat peníze jen těm žadatelům, kteří jsou schopni řádně splácet. Pokud by docházelo ve větší míře k nesplácení úvěrů a půjček, museli by ztráty z těchto produktů být zahrnuty v úrokových sazbách, které by pak museli být vyšší. Ve finále by tak tyto ztráty hradili klienti s dobrou platební morálkou.

Solus je sdružením vícero společností a to nejen poskytovatelů půjček. Dalšími členy sdružení jsou například distributoři elektřiny a plynu, nebo poskytovatelé telekomunikačních služeb. Do registru Solus se můžete dostat nejen nesplácením půjčky, ale také neuhrazením faktur za energie či telekomunikace.

Bankovní registr CBCB

Společnost CBCB - Czech Banking Credit Bureau je provozovatelem bankovního registru, pomocí kterého si banky vzájemně vyměňují informace o platební schopnosti svých klientů. Pokud máte problémy se splácením půjčky u jedné banky, nedostanete půjčku u žádné jiné.

Registr CNCB

CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau je zájmové sdružení právnických osob leasingových a úvěrových společností a byl založen v roce 2004. Ukládají se zde údaje o důvěryhodnosti a platební morálce klientů.

Vloženo: 29. 4. 2014

© 2024 www.pujcky-bez-registru-a-solusu.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejsme poskytovatelem půjček. Provozovatel

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informace zde uvedené nemusí být aktuální.