Bankovní půjčky

Výhodnější půjčku získáte v bance

V případě, že je Vaše bonita (schopnost splácet) na vysoké úrovni, dejte přednost bankovní půjčce, která je levnější, výhodnější a méně riziková. Banky půjčují jen vybraným žadatelům, kteří splní poměrně přísná kritéria pro poskytnutí půjčky. V zájmu banky je mít solidní a bonitní klienty, kterým mohou nabídnout lepší úroky a produkty, než nebankovní sféra, která se zaměřuje spíše na méně bonitní klientelu.

Překážky pro schválení bankou

Jednou z překážek pro získání bankovní půjčky je záznam v bankovních registrech dlužníků. Banky nahlížejí do bankovních registrů a zapisují do nich údaje o platební morálce svých klientů. V praxi to znamená, že pokud máte problém se splácením půjčky u jedné banky, nedostanete další půjčku ani v žádné jiné bance. Tyto údaje jsou mezi bankami sdíleny prostřednictvím registrů.

Dostatečný příjem

Základní podmínkou pro získání bankovní půjčky je příjem. Navíc jeho výše musí být dostatečná k tomu, aby jste mohli bez problémů požadovanou půjčku splácet. O dostatečnosti příjmu rozhoduje banka na základě svých scoringových parametrů.

Nejnižší RPSN

Pokud projdete celým procesem scoringu (splnění jednotlivých podmínek a parametrů pro půjčku) úspěšně a bude Vám půjčka schválena, obdržíte půjčku, která má nejnižší parametr RPSN. Tento parametr udává, jak je půjčka levná či drahá a slouží pro porovnání více půjček mezi sebou.

Vloženo: 2. 10. 2014

© 2024 www.pujcky-bez-registru-a-solusu.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechna práva vyhrazena. Nejsme poskytovatelem půjček. Provozovatel

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Informace zde uvedené nemusí být aktuální.